CSS3 selektory a prohlížeče

CSS3 se blíží, vývojáři prohlížečů učí své prohlížeče rozumět novým vlastnostem CSS. Na webu CSS3.info si můžete vyzkoušet jak je na tom váš oblíbený prohlížeč s podporou nových selektorů.

CZilla.cz informuje o testu podpory CSS3 selektorů v prohlížečích, autor článku vyzdvihuje bezchybnou implementaci podpory ve Firefoxu. Budiž mu to přáno, 2. místo v testu je pěkný výsledek.

Na webu CSS3.info si můžete sami vyzkoušet váš prohlížeč a můžete si přečíst jak dopadly výsledky testů nejznámějších prohlížečů. Osobně jsem vyzkoušel Operu 9.02, Firefox 1.5.0.7 a Konqueror 3.5.4, vše pod Linuxem. Dosažené výsledky souhlasily s výsledky uváděnými v článku.

Velice mě potěšilo, že poslední verze moderních prohlížečů (Firefox, Opera, Konqueror/Safari) nemají s CSS3 vážnější problémy. Naopak mě velice mrzí, že připravovaný MSIE7 jen potvrdil své postavení nejvíce zaostávajícího prohlížeče.

Dovolím si malý zjednodušený výpočet: MSIE6 zvládl 243 testů, MSIE7 zvládl 271 testů, Konqueror jich zvládl 508. Mezi MSIE7 a Konquerorem je rozdíl 237 testů. Když každá další verze MSIE zvládne dalších 28 testů, bude to trvat víc než 8 dalších verzí, než se MSIE dostane na úroveň nynějšího Konqueroru. A jestli bude Microsoft nadále vydávat nové verze jednou za 5 let, dočkáme se MSIE15 až v roce 2046. Doufám, že jen maluju čerta na zeď.

Test selektorů je dobrým doplňkem k testu Acid2. Přál bych mu aby dosáhl stejné publicity.

Rubriky : Tvorba webů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>