Jak zamezit „kompatibilnímu“ zobrazení v MSIE9

Když Microsoft v MSIE9 konečně přikročil ke slušné podpoře webových standardů, stál před problémem  jak zobrazovat starší weby které jejich autoři „optimalizovali“ pro starší verze MSIE s různými nestandardy. Jedním z řešení je možnost nastavit režim „kompatibilního zobrazení“ pomocí ikonky v adresním řádku. Kompatibilní zobrazení přepne prohlížeč do režimu „starý MSIE“, takže „optimalizovane“ weby mohou vypadat lépe.  Stejná funkce je i v menu Nástroje > Kompatibilní zobrazení.

Ikonka kompatibilního zobrazení v MSIE9

To může způsobit problémy v případě, že uživatel neznalý této funkce na ikonku klepne omylem. Web vytvořený v nejnovější verzi HTML5 a odladěný pro nové verze MSIE se najednou začne zobrazovat odlišně a návštěvník je zmatený. Nejjednoduším řešením je zrušit mu tuto možnost nastavením hlavičky UA-Compatible. Ta způsobí zmizení ikonky z adresního řádku a znepřístupnění položky v menu.

1. první způsob je vložení kódu do hlavičky stránky:

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge">

2. při použití Apache se hlavička se dá nastavit v .htaccess nebo httpd.conf:

Header set X-UA-Compatible "IE=edge"

3. u IIS ve web.config:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<configuration>
 <system.webServer>
  <httpProtocol>
   <customHeaders>
    <clear />
    <add name="X-UA-Compatible" value="IE=edge" />
   </customHeaders>
  </httpProtocol>
 </system.webServer>
</configuration>

„IE=edge“ znamená „použít co nejlepší režim“, další možnosti jsou „IE=10″ až „IE-5″ (mimo 6), případně „IE=EmulateIE7″. Nastavení hlavičky nezabrání změně režimu zobrazení v „Nástrojích pro vývojáře“.

Rubriky : Tvorba webů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>