Windows 1.1 a reálný socialismus

Při úklidu emailové schránky jsem narazil na zajímavý text popisující počítač s Windows 1.1 z hlediska reálného socialismu. Celkem mě pobavil, tak ho před smazáním ještě dám sem.

V dobách, kdy jsem ještě používal MS Windows, jsem na ně stejně jako ostatní uživatelé také často nadával. Ono přejít zobrazení BSOD uprostřed rozdělané práce s klidem Budhy asi není dáno nikomu, jen ti otrlejší to dokáží přejít s humorem barvy #000000 („přej si něco, padají Windows“).

Napadlo by někoho, že se Windows také dají nazvat „ukázkou degenerace a úpadku zahnívající kapitalistické společnosti“? To se týká (snad) jen Windows 1.1.

Připojený PDF soubor obsahuje podobných „jazykově-historických“ perel více. Varování pro později narozené a méně jazykově nadané: text je ve slovenštině! Jestli nerozumíte jazyku našich bývalých spluobčanů, můžete se aspoň podívat jak vypadal předchůdce dnešních WinXP.

PDFko vytvořil někdo jménem Lucass v roce 2004, původní text bude možná ještě starší. Je dost možné, že je to jen něčí mystifikace. Doufám, že se mi původní autor textu ozve a bude si stěžovat, že jsem mu sáhl na autorská práva.

Ke stažení: windows-1 (164.5 kB) Windows 1.1 z hlediska reálného socialismu

Rubriky : Jen tak

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>